Już w czwartek 27 marca spotkanie o prześladowaniu chrześcijan w różnych częściach świata

W czwartek 27 marca br. zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Gościem będzie Michał Król (pracownik Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie, współautor filmów o prześladowaniach chrześcijan), a tematyka obejmie prześladowania chrześcijan m.in. w Syrii i Egipcie. Początek o godz. 10:00 w siedzibie Stowarzyszenia, czyli ul. Rynek 18 (parter).

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ilu chrześcijan ginie dziennie za wyznawanie wiary? Ile osób traci życie za przyznanie się do pewnych wartości i naszej religijnej tożsamości? „Według statystyk chrześcijanie są religią najbardziej prześladowaną. Raporty ONZ i rządu Stanów Zjednoczonych mówią, że rocznie około 170 tys. chrześcijan ginie za wiarę. Co trzy minuty ktoś na świecie jest zabijany tylko za to, że wierzy w Chrystusa…” – opowiada inicjator projektu Christian Doc, ks. dr hab. Waldemar Cisło.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym oraz organizacją „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Podczas wydarzenia będziemy mogli obejrzeć filmy dokumentalne podejmujące tematykę prześladowań za wiarę, m.in. w Egipcie (film „Być Koptem”) oraz w Syrii (dokument „W pułapce wojny”).

Szczegóły o projekcie tutaj. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek 27 marca, wstęp wolny.

banner2_2