Już we wtorek 20 maja w Trzebini spotkanie o życiu na Spitsbergenie…

Spitsbergen to największa wyspa Norwegii, położona w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. O życiu w tym niezwykłym miejscu już 20 maja (wtorek) opowie w Trzebini mgr Elżbieta Majchrowska – polarnik, meteorolog, uczestnik wielu wypraw i badań na Spitsbergen. Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia odbędzie się w rozpoczętym niedawno cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”.

Czy wiesz, że…

„latem, kiedy słońce świeci całą dobę, okolice stacji tętnią życiem. W tundrze kolorowo kwitną kwiaty, liczne ptaki odbywają swój okres lęgowy. Wędrują stadka reniferów i lisy polarne. Co pewien czas słychać huk cielącego się Lodowca Hansa – od czoła odrywają się bloki lodu i wpadają do morza. Od późnej jesieni do wiosny, wraz z dryfującym lodem, docierają w rejon Hornsundu niedźwiedzie polarne…”?

Jeśli chcesz poznać życie polarników, dowiedzieć się o zmianach klimatu oraz jego przyczynach, obejrzeć zdjęcia ludzi, którzy widzą to, czego inni zobaczyć nie mogą, to właśnie to spotkanie adresowane jest do Ciebie! Zaproś znajomych i przyjaciół, aby we wtorek 20 maja br. o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (ul. Krakowska 12) przenieść się w daleką, ale bardzo klimatyczną atmosferę na Spitsbergenie…

Poniższe zdjęcia już same zachęcają do przyjścia na spotkanie, którego gościem będzie mgr Elżbieta Majchrowska, uczestnik wypraw polarnych.