Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził nieco historii…

Wyjątkowa prelekcja połączona z promocją książek ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego odbyła się w czwartek 14 kwietnia 2016 roku w Dworze Zieleniewskich. Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z Trzebińskim Centrum Kultury.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest duchownym archidiecezji krakowskiej, duszpasterzem Ormian, opiekunem osób niepełnosprawnych, prezesem Fundacji im. Brata Alberta prowadzącej działalność w 30 ośrodkach w kraju. W latach  70-tych współpracownik opozycji demokratycznej i prasy niezależnej, w latach 80-tych współpracownik podziemnej Solidarności. Autor licznych książek, za które otrzymał wiele nagród.

Czwartkowy gość to człowiek wiary, rozumu, prawdy, odwagi, nie używa kościelnej nowomowy: nie wywyższa się, można z nim pogadać i pospierać się na różne tematy, ale na argumenty i bardzo dużo można się nauczyć.

Spotkanie było bardzo ciekawe, słuchacze zadowoleni, a ksiądz przyjął zaproszenie na „herbatkę w Dworze” w sierpniu oraz chce spotykać się  z mieszkańcami w Trzebini.

Relacja VIDEO: