Pismo do Starostwa Powiatowego w Chrzanowie ws. składowiska opon w Trzebini

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia, wsłuchując się w głosy mieszkańców gminy Trzebinia, wnioskuje o ponowne przyjrzenie się sytuacji składowiska opon przy ul. Słowackiego w Trzebini.  Pismo w tej sprawie skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Obecnie teren przy ul. Słowackiego nie przyjmuje nowych odpadów, ale znajdujące się tam odpady (przede wszystkim opony) zalegają już od długiego czasu. Dla dobra Mieszkańców warto podjąć kolejne działania zmierzające do wyeliminowania z Trzebini tego typu składowisk i przedsięwzięć.

Teren, przy którym znajduje się składowisko, jest niewątpliwie ważnym w sferze turystycznej i ekologicznej. Usytuowanie tego obiektu kilkadziesiąt metrów od Puszczy Dulowskiej oraz tuż przy drodze w kierunku Zalewu „Chechło” powoduje, że Trzebinia identyfikowana jest jako miasto niezbyt przedsiębiorcze czy estetyczne. Warto również wspomnieć, że zaleganie tego typu odpadów wpływa niekorzystnie na stan zdrowia Mieszkańców oraz jakość powietrza, którym oddychamy. W okresie letnim okoliczni Mieszkańcy osiedla zmuszani są do zamykania okien, kiedy wysokie temperatury determinują do ich otwarcia – nieprzyjemny zapach składowanych opon często jest nie do zniesienia.

Poniżej pełny tekst pisma.

Pismo ws. składowiska odpadów w Trzebini