Stowarzyszenie walczy ze smogiem w Trzebini

Od wielu lat Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia podejmuje działania zmierzające do ograniczenia niskiej emisji w naszym mieście. Wspiera inicjatywy samorządowe dotyczące programu ograniczenia niskiej emisji i bierze czynny udział w opiniowaniu regulaminu udzielania dotacji na wymianę starych źródeł ciepła. Przewodniczący Tadeusz Adamczak, radny, doskonale rozumie potrzebę troski o środowisko i często w swoich interpelacjach podczas obrad Sesji Rady Miasta zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w Trzebini. Udało się wiele, m.in. w naszym mieście pojawią się czujniki powietrza.

Stowarzyszenie wydało kilka miesięcy temu ulotkę edukacyjną na temat walki ze smogiem, ponadto przygotowało ekspozycję ekologicznych pieców.
Do akcji Nie truj sąsiada dołączyło jak najwięcej samorządów (trzon projektu to 28 gmin na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, a teraz dołączają kolejne – serdecznie zapraszamy). Mechanizm akcji jest bardzo prosty – jeżeli Twój sąsiad nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, wyraź swój sprzeciw, wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada”.
Jeśli masz jakiś pomysł walki ze smogiem, napisz do nas!