Triathlon coraz bliżej

Przypominamy o trwających zapisach na imprezę „trójsportową” (bieganie, pływanie i jazda rowerem), organizowaną nad Zalewem Chechło w Trzebini w dniu 19.06.2016 r.

Triatlon to sport wymagający od zawodników długich przygotowań, bardzo dobrej sprawności fizycznej, kondycji i dużych umiejętności sportowych. Udział w triatlonie jest dużym przeżyciem, a ukończenie zawodów daje dużo przyjemności – poczucie gotowości do znacznych wysiłków i siłę do pokonywania każdej przeszkody w życiu zawodowym i sportowym.

Zapisy trwają już od jakiegoś czasu – na dziś jest zapisanych 187 chętnych (w tym opłaconych 140 zawodniczek i zawodników – UWAGA: zgodnie z regulaminem pełna rejestracja zapisu następuje po wpłacie wpisowego – na ten temat czytaj na stronie organizatora TCK i współorganizatora SWT).

Powyższy wynik świadczy o zdobywaniu przez triatlon coraz większej popularności – i to nie tylko w naszym mieście, powiecie czy w pobliskim województwie śląskim, ponieważ na liście są chętni też z dalekiego Gdańska czy Ostródy.

Tadeusz Adamczak – pomysłodawca i koordynator I Triatlonu Trzebinia chce przekazać ważną informację organizacyjną – będzie zmiana przebiegu trasy pływackiej /400 m/ i rowerowej /10 km/.

Powodem zmiany jest rezygnacja z charakteru widowiskowego – korzystnego dla obserwatorów – na rzecz bezpieczeństwa startujących. Dla tych ostatnich to bez znaczenia, jedynie obserwatorzy w mniejszym stopniu będą mogli oglądać zmagania kolarzy.

Szczegóły tras zespół organizacyjny poda do publicznej wiadomości w ciągu 5-7 dni po dopracowaniu wszystkich formalności na stronach organizatora TCK /www.tck.trzebinia.pl/ i współorganizatora SWT /www.wspolnatrzebinia.pl/.

Zachęcamy do udziału w triatlonie, ale też do pracy nad właściwym przygotowaniem, aby w pełni sił wystartować w zawodach i nie nabawić się kontuzji.

plakat_triathlon_2016_IV