Wystawa historyczna o „Żołnierzach Wyklętych”

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini ma zaszczyt zaprosić na zwiedzanie wystawy historycznej dot. „Żołnierzy Wyklętych”. Celem tej ekspozycji jest poznanie nieznanej, a bardzo istotnej dla naszego kraju historii niezłomnych bohaterów, którzy stawili opór sowieckiemu okupantowi, sprzeciwiając się bezwzględności Służb Bezpieczeństwa ZSRR.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (ul. Krakowska 12, 32-540 Trzebinia) w poniedziałek 24 marca br. o godz. 12:00. Otwarciu towarzyszyć będzie wykład dot. „Żołnierzy Wyklętych”, który wygłosi dr Dawid Golik z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Jako organizatorzy wydarzenia chcemy przypomnieć mieszkańcom Trzebini – zwłaszcza młodzieży – świadectwo bohaterskiej walki żołnierzy w imię niepodległej Polski. Jednocześnie chcemy przypomnieć bezgraniczne poświęcenie i miłość do Ojczyzny.

Ekspozycja o „Żołnierzach Wyklętych” będzie dostępna w budynku Zespołu Szkół przez tydzień (w terminie: 24 – 31 III 2014 r.), dlatego zachęcamy do zwiedzania również grup ze szkół rejonu trzebińskiego. Szkoły otrzymają w najbliższym czasie propozycję, według której zapraszamy uczniów na oglądanie tej ekspozycji wraz z nauczycielami historii, który powinien przedstawić uczniom tę tematykę.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzania wystawy wszystkich zainteresowanych mieszkańców w w/w terminie w godz. 14:00 – 16:00. Szczególnie zapraszamy w piątek 28 marca i/lub w poniedziałek 31 marca. W oba dni o godz. 15:00 w ramach zwiedzania odbędzie się również wykład mgr Marka Śliwy, nauczyciela historii w I LO w Chrzanowie. Historyk opowie o zaklętej tajemnicy „Żołnierzy Wyklętych”. 

Wstęp wolny.

Harmonogram zwiedzania wystawy historycznej