Z cyklistami w obronie czerwonego szlaku rowerowego w Czyżówce

Razem ze Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów zwracamy się z prośbą o uwzględnienie następujących modyfikacji projektu ,,obwodnicy’’ Czyżówki, które umożliwią dalsze korzystanie z popularnych szlaków pieszych i rowerowych rejonu Zalewu Kozibród.

czerwony-szlak

  • Wykonanie zjazdów umożliwiających pokonanie pieszo lub z rowerem nasypu i rowów odwadniających po obu stronach budowanej obwodnicy, tak aby zachować istniejące od lat połączenie Czyżówka – Zalew Kozibród (nieformalne przedłużenie ul. Szkolnej).
  • Wyasfaltowanie projektowanego zjazdu na obwodnicę z dotychczasowej asfaltowej drogi prowadzącej od ośrodka wypoczynkowego do ul. Długiej.

plan_czyzowka

Zwracamy także uwagę na projektowaną ,,autostradę’’ VeloSkawa. Optymalnym dla rowerzystów rozwiązaniem byłaby budowa dwukierunkowej  drogi dla rowerów (DDR) wzdłuż obwodnicy. Przy braku DDR-a, warto zwrócić uwagę na drobne elementy infrastruktury jak źle wypoziomowane studzienki kanalizacyjne, wysokie krawężniki (możliwość zahaczenia pedałem) – argumentują chrzanowscy cykliści.