Za nami Festyn Rodzinny „Trzebinia Dzieciom Afryki”

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia i Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” zorganizowało w niedzielę 8 września 2013 r. Festyn Rodzinny w ramach akcji „Trzebinia dzieciom Afryki”. Imprezę prowadziła Pani Małgorzata Kubarek. Prowadząca  prowadziła  rozmowy m.in. z Przewodniczącym Stowarzyszenia, Panem Tadeuszem Adamczakiem oraz Twórcą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie, z ks. Adamem Parszywką. Wypowiadali się również Wolontariusze, którzy na co dzień pomagają w Ośrodku w Krakowie, a może niebawem udadzą się na misje zagraniczne.

Festyn w obiektywie Anety Jeleń

Pełna fotorelacja (133 zdjęcia) na Facebooku: Festyn Rodzinny w Trzebini.

Rodzinne spotkanie otworzył Gospodarz placu przy kościele parafialnym w Trzebini, na którym odbywała się impreza, czyli ks. Proboszcz Stanisław Bercal. – Festyn uważam za otwarty – powiedział krótko.

Najpierw zabrzmiały piosenki i utwory instrumentalne, wykonane przez lokalny zespół młodzieżowy „The Vaffels”. Pośród coverów, które zaprezentowała trzebińska formacja muzyczna, było kilka piosenek premierowych! Występ młodych muzyków z Gimnazjum nr 3 w Trzebini został miło przyjęty przez mieszkańców: to młodzi i obiecujący muzycy, aby dopisał im zapał i chęci w doskonaleniu pasji muzycznych.

Równo o godz. 15:00 przy scenie zebrały się najmłodsi uczestnicy Festynu wraz z Rodzicami i Opiekunami, aby wysłuchać i obejrzeć przedstawienie kukiełkowe „O chłopcu z drewna” w wykonaniu Teatru Lalek z Nowego Sącza. Aktorzy teatralni pytali najpierw dzieci, czy wolno kłamać. Powiedzieli także, że gdy już zdarzy się im skłamać, zawsze należy przeprosić i starać się już więcej mówić tylko prawdę. Dzieci dobrze wiedziały, że kłamstwo nie jest najlepszym rozwiązaniem! Aktorzy zawładnęli najmłodszymi, a na koniec wsparli dzieci pieniążkami „dla zabawy”, które szybko dzieci pozbierały.

Po spektaklu odbyła się aukcja – licytowano piłkę do gry w piłkę nożną z podpisem Jerzego Dudka z Euro 2012, Jego książki z zakresu psychologii sportu – jak być silnym psychicznie i fizycznie, bluzkę dla „prawdziwego mężczyzny” oraz torebkę dla „prawdziwej damy”. Hojność chyba przekroczyła najśmielsze oczekiwania prowadzącego aukcję, ks. Adama Parszywkę, twórcę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie. Piłka nożna Jerzego Dudka sprzedana została za kwotę 430 zł. To najwyższa cena, jaką uzyskano na aukcji.

Festyn w obiektywie Marty Burza

Pełna fotorelacja (30 zdjęć) na Facebooku: Festyn Rodzinny w Trzebini.

 

I wreszcie rozpoczął się koncert, na który większość czekała – „Ricky Lion & Dotyk Afryki” pojawił się na scenie i zahipnotyzował trzebińską publiczność w rytm afrykańskich uderzeń i instrumentów. Wspaniale bawili się  najmłodsi i ich rodzice, którzy chętnie poddali się namowom i prośbom muzyka. Jak mówiono, w czasie koncertu, takiego występu w Trzebini jeszcze nie było.

Na zakończenie, muzyk i prowadząca wręczyli wyróżniającym się dzieciom i rodzicom miłe nagrody rzeczowe, jakie ufundowali: Pani Buła Elżbieta oraz Państwo Jerzy i Małgorzata Woszczynowie.

Wyrażam podziękowanie za pomoc w przygotowanie i przebieg imprezy Fundacji Brata Alberta, Usługom Komunalnym w Trzebini za przygotowanie placu zabaw, Dyrekcji Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych za pomoc w nagłośnieniu.

Dziękuję darczyńcom i sponsorom za wsparcie organizacji, a więc Państwu: Kawala Mieczysław, Kozyra Henryk i Jolanta, Pabis Jacek, Leśny Władysław, Bronowicki Jacek, Habczyk Krzysztof, Witoń Mirosław, Skotnicki Kazimierz i Trębecki Adam.

Dziękuję radnym za pomoc w przygotowaniu i przebiegu: Okoczukowi Anatolowi i synowi Jarosławowi, Głogowskiemu Jerzemu za prace porządkowe, Henc Halinie, Harańczyk Krystynie – za pomoc przy wydawaniu kiełbasek grillowych.

Dziękuję Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebini za wszystkie prace organizacyjne druhów strażaków. Szczególne podziękowania dla Pana Marcina Sandeckiego za koordynowanie całości. Dziękuję także z imienia osobom, które również pomagały przy organizacji Festynu: Paniom Katarzynie, Urszuli, Anecie, Marlenie, Marii, Wiktorii, Mireli, Ewie, Kamili. I Panom: Bartłomiejowi, Dariuszowi, Maciejowi, Andrzejowi, Jarosławowi, Sylwestrowi, Robertowi, Wojciechowi, Adamowi, Zbigniewowi i Mariuszowi.

Wdzięczny jestem również mediom za nagłośnienie i promocję wydarzenia.

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia wraz z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym bardzo dziękuje za każde wsparcie dzieła misyjnego – dochód ze sprzedaży pieczonych kiełbasek zostanie przekazany na konto Wolontariatu, wszystkie stare telefony komórkowe (nawet części jeszcze dobre) również zostaną przekazane misjom, pieniądze uzyskane z loterii również zasilą misje afrykańskie i pracę misyjną SWM. Dziękujemy mieszkańcom Trzebini za przybycie i za świetną zabawę. To miłe, że wybierają Państwo imprezy w naszym mieście i w ten sposób spędzacie wolny czas, jednocześnie pomnażając dobro!

 

Przewodniczący

Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia

Tadeusz Adamczak